kinoucionica2

Studentice kulturalnih studija, u suradnji s Centrom za ženske studije pri Filozofskom fakultetu u Rijeci, Odsjekom za kulturalne studije i riječkim Art kinom u periodu od veljače do lipnja 2017. godine predstaviti će vam niz predavačko-filmskih večeri koje će analizirati fenomen mizoginije. Večeri uključuju iščitavanje mizoginog u vizualnim medijima: isječcima filmova, serijama, reklamama, performativnim umjetnostima, a otvorenog su tipa – namijenjene svim studentima i studenticama te široj javnosti. Naglasak je na interakciji s posjetiteljima, odnosno cilj evenata jest zajedičko druženje, promišljanje i definiranje termina čije djelovanje bilježimo u našoj svakodnevici.

Prva predavačko-filmska večer održat će se 6.02. u 18:oo sati, Mini Art kino Rijeka!