simone_de_beauvoir_drugi_spol

U Rijeci dana 17.03.2016.godine, u  prostoru  Studentskoga centra na Sveučilišnom Kampusu, održano je predstavljanje prvog hrvatskog prijevoda knjige Drugi spol francuske filozofkinje Simone de Beauvoir. Razgovorom je ujedno obilježeno osnivanje Centra za ženske studije pri Filozofskom fakultetu u Rijeci.

Sudionice tribine bile su koordinatorica Centra za ženske studije Brigita  Miloš, izvršna direktorica Centra za napredne studije jugoistočne Europe pri riječkom Sveučilištu Sanja Bojanić, a u razgovoru su sudjelovale i prevoditeljica  knjige  Mirna Šimat, te posebna gošća glumica Mira Furlan. Uz brojnu publiku, pretežito studentica i studenata, podjelile su svoje znanje, misli, razmišljanja i iskustva iz diskursa feminizma.

Knjiga Drugi spol prvi je puta objavljena 1949. godine, a kasnije je prevedena na čak 40 jezika. Prvo  hrvatsko izdanje donosi nam Naklada Ljevak.