U četvrtak, 23. svibnja 2019. godine u 17.30 sati, u dvorani RiHuba, na adresi Ivana Grohovca 1a, održat će se otvorenje 3. po redu Festivala queer i feminističke kulture Smoqua.

Festival će otvoriti predstavnice organizatora:

• Antonija Stojanović Almesberger u ime udruge LORI,
  • Marinella Matejčić u ime udruge PaRiter,
  • Ana Ajduković u ime Centra za ženske studije Rijeka i
  • Milijana Babić u ime umjetničke organizacije Građanke svom gradu,
  • Boryana Rossa, bugarska umjetnica.

Na otvorenju festivala okupljenima će se obratiti i Vojko Obersnel, gradonačelnik Rijeke.

Nakon otvorenja, održat će se panel rasprava na temu Norma, normalnost, normativnost u “nuklearnoj” obitelji.

U panel raspravi sudjelovat će Rita Béres-Deák, LGBT aktivistkinja i društvena antropologinja na Central European University u Budimpešti, Urszula Kuczynska, LGBT aktivistkinja i političarka iz Poljske te dr.sc. Jasminka Juretić iz Centra za ženske studije pri Filozofskom fakultetu u Rijeci i vanjska suradnica Odsjeka za psihologiju FFRI. Raspravu će moderirati Željka Jelavić, feministkinja, aktivistkinja i suosnivačica Centra za ženske studije u Zagrebu.

Ured Grada Rijeke
Suradnica za odnose s medijima
Iva Balen

Članak: https://www.rijeka.hr/otvorenje-3-festivala-queer-feministicke-kulture-smoqua/