Na prvom predavanju ovogodišnjeg ciklusa Kino učionice Asja Krsmanović govori o temi ženskog filma u jugoistočnoj Europi.

Prvo predavanje ovogodišnjeg ciklusa Kino učionice pod nazivom Pogled (P)otpora održava se u ponedjeljak, 11. veljače u 19 sati u Mini Art-kinu. Tom će prigodom Asja Krsmanović govoriti o temi ženskog filma u jugoistočnoj Europi. U svom izlaganju dotaknut će se najznačajnijih suvremenih filmova jugoistočne Europe koje su režirale žene i čiji su glavni likovi ženski likovi, te načina na koje su žene prikazane.

Kino učionica je zajednički projekt Art-kina u Rijeci i Centra za ženske studije pri Filozofskom fakultetu u Rijeci. Projekt podržavaju Grad Rijeka i Odsjek za kulturalne studije Filozofskog fakulteta, a započeo je prije dvije godine. Cilj projekta je propitivanje, promišljanje i kritička analiza sadržaja ili fenomena koji prvenstveno pripadaju feminističkome, rodnoteorijskome ali i širem kritičkom kontekstu.

Članak: kulturpunkt.hr/content/nacini-reprezentacije-zena-u-filmu