Centar za ženske studije pri Filozofskom fakultetu u Rijeci, u suradnji s Odsjekom za kulturalne studije, udrugom studenata IKS i riječkim Art kinom poziva na okrugli stol kao uvodni razgovor za seriju predavačko-filmskih večeri naziva Kino učionica: gledaj mizoginiju. Okrugli stol će se održati u 18 sati u ponedjeljak, 23. siječnja u Mini Art kinu u Rijeci.

Okrugli stol zamišljen je kao uvod kojim se želi predstaviti program Kino učinoica: gledaj mizoginiju, program koji je u cijelosti osmišljen od strane sadašnjih i bivših studenata/ica kulturalnih studija. Namjera okruglog stola jest zajedničko promišljanje s javnosti o mizoginim i diskriminatornim praksama u našem društvu iz više perspektiva.

Gosti predavači na okruglom stolu bit će Jelena Višnjić, predavačica u Centru za ženske studije iz Beograda, Ivan Blažević voditelj kampanje Drugotna na sav glasa iz zaklade Solidarna, studentica Petra Bezjak te Greta Grakalić Rački,  a moderatorica je Brigita Miloš.

Pridružite se da zajedno razmotrimo mizogine prakse u društvu iz različitih perspektiva uz zanimljive goste!

Članak: http://www.h-alter.org/vijesti/kino-ucionica-gledaj-mizoginiju