U prostoru Studentskog centra na Sveučilišnom Kampusu u Rijeci, dana 17.03.2016.godine, održano je predstavljanje prvog hrvatskog prijevoda knjige Drugi spol francuske filozofkinje i književnice Simone de Beauvoir, a razgovorom o knjizi obilježeno je i osnivanje Centra za ženske studije pri Filozofskom fakultetu u Rijeci, prvog centra takve vrste u sklopu akademskog sustava Republike Hrvatske što je najavljeno tribinom Feminizam i akademija, održanom krajem listopada.

Uz  voditeljicu Centra za ženske studije Brigitu  Miloš i izvršnu direktoricu  Centra za napredne studije jugoistočne Europe pri riječkom Sveučilištu Sanju Bojanić, u razgovoru je sudjelovala prevoditeljica  knjige  Mirna Šimat, a kao posebna gošća i glumica Mira Furlan koja  je pročitala nekoliko  odabranih ulomaka i  s brojnom publikom iz studentskih redova podijelila  svoja   iskustva, razmišljanja i zapažanja na temu feminizma i borbe za ljudska prava općenito.

Članak: http://www.voxfeminae.net/vijestice-list/hrvatska/item/9650-centar-za-zenske-studije-otvoren-u-okviru-filozofskog-fakulteta-u-rijeci